Ndihmë diskutim:Books

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen ndihmëse Books. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Savanet perfshije siperfaqe e medha te viseve subtripike sidomos në Afrikë ku dominon vegjitacioni i lartë barishtor me praninë e drurevë mjaft të rrallë.Rajonet ku janë të përhapura savanet karakterizohen me dimra te butë dhe të pasur me reshje dhe vera te nxehta dhe të thata