Ndihmë diskutim:Faqja e diskutimit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi faqen ndihmëse Faqja e diskutimit. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Si mund të shkruaj/shtoj diçka në sq.Wikipedia?

Përshëndetje antarë të komunitetit Wikipedia në Shqip. Kam pak ditë që jam rregjistruar dhe kam deshirën të filloj dhe unë të jap kontridutin tim me sa mundësi dhe kohë të kem. Kam lexuar udhëzime të ndryshme por nuk kam parë diçka në lidhje me shtimin e një të dhëne apo informacioni të ri. Gjithashtu kisha deshirën të pyes nëse lejohet të shtosh një informacion duke e përkthyer nga një gjuhë tjetër në Shqip. Faleminderit!!

Po Lejohet Lorena cenollari (diskutimet) 10 janar 2017 10:42 (CET)