Negorca (Gjevgjeli)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Negorca (Gjevgjeli)
Fshat
noform
Vendndodhja
Negorca (Gjevgjeli) is located in Maqedonia e Veriut
Negorca (Gjevgjeli)
Negorca (Gjevgjeli)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 33 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1483
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 11′ 01″ Veri

22° 29′ 05″ Lindje

Popullsia 2.047 banorë (2002)Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]