Negreshti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Negreşti
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Vaslui
Kryetari i Bashkisë Vasile Voicu
Partia PSD
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61,03 km2
Popullsia 9.852 banorë
Të dhëna të tjera
Prefiksi +

Negreşti është qyteti i Rumunisë.