Nerva, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nerva
Komunë
Stema_figuraBandera de Nerva.svg
Vendndodhja
Nerva is located in Spanjë
Nerva
Nerva

Koordinatat: 37°41′V 6°32′P / 37.683°V 6.533°P / 37.683; -6.533

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca
Qarku Cuenca Minera
Kryetari i Bashkisë Domingo Domínguez Bueno
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55 km2
Lartësia 332 m (m.n.d.)
Popullsia 6000 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Nervenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21670
Faqja Zyrtare www.nerva.es


Nerva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca Minera, në Andalusia. Nerva ka 6000 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]