New Market, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
New Market, Indiana
Anglisht : New Market, Indiana
qytet
Vendndodhja
New Market, Indiana is located in SHBA
New Market, Indiana
New Market, Indiana

Koordinatat: 39°57′7″V 86°55′15″P / 39.95194°V 86.92083°P / 39.95194; -86.92083

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Montgomery
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.73 km2
 •  tokësore 0.73 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 245 m (m.n.d.)
Popullsia 636 banorë (2010)
Dendësia 877 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47965
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 57′ 7″ Veri

86° 55′ 15″ Perëndim

New Market, Indiana (New Market, Indiana) është një qytet në qarkun Montgomeryshtetit federal Indiana, SHBA. Në New Market, Indiana jetojnë 636 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 877 banor/km2 (2271.4 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.73 km2 (0.28 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 245 m (804 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: New Market, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale