New Ross, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
New Ross, Indiana
Anglisht : New Ross, Indiana
qytet
noform
The corner of State and Main and the New Ross Post Office
Vendndodhja
New Ross, Indiana is located in SHBA
New Ross, Indiana
New Ross, Indiana

Koordinatat: 39°57′52″V 86°42′54″P / 39.96444°V 86.71500°P / 39.96444; -86.71500

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Montgomery
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.83 km2
 •  tokësore 0.83 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Popullsia 347 banorë (2010)
Dendësia 418.7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47968
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 57′ 52″ Veri

86° 42′ 54″ Perëndim

New Ross, Indiana (New Ross, Indiana) është një qytet në qarkun Montgomeryshtetit federal Indiana, SHBA. Në New Ross, Indiana jetojnë 347 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 418.7 banor/km2 (1084.4 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.83 km2 (0.32 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 270 m (886 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: New Ross, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale