Newtown, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Newtown, Indiana
Anglisht : Newtown
qytet
Vendndodhja
Newtown, Indiana is located in SHBA
Newtown, Indiana
Newtown, Indiana

Koordinatat: 40°12′17″V 87°8′57″P / 40.20472°V 87.14917°P / 40.20472; -87.14917

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Fountain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.29 km2
 •  tokësore 1.29 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 221 m (m.n.d.)
Popullsia 256 banorë (2010)
Dendësia 197.7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47969
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 12′ 17″ Veri

87° 8′ 57″ Perëndim

Newtown, Indiana (Newtown) është një qytet në qarkun Fountainshtetit federal Indiana, SHBA. Në Newtown, Indiana jetojnë 256 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 197.7 banor/km2 (512 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 1.29 km2 (0.5 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 221 m (725 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Newtown, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale