Nicolas Leblanc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Nicolas Leblanc

Nicolas Leblanc lindi më 6 dhjetor 1742 në Issoudun, Francë dhe vdiq 16 janar 1806 në Saint Denis. Ishte kimist, mjek dhe fabrikant françez.