Nielles-lès-Calais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Nielles-lès-Calais

Nielles-lès-Calais është një komunë në departamentin e Pas-de-Calais në rajonin Verior të Francës.

Gjeografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nielles-lès-Calais ndodhet 4 milje (6km) në jug të Calais, në kryqëzimin të rrugëve D304 dhe D245E.

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia e popullsisë
1962 1968 1975 1982 1990 1999 2006
106 119 111 161 175 206 219
Numri i të regjistrimit duke filluar nga viti 1962: Popullsia

Vende të interesit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Kisha e Shën Marguerite, që daton nga shek. i 19-të

Shiko gjithashtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Komunat e departamentit Pas-de-Calais

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]