Nikolai Arefjev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nikolai Arefyev
Të dhënat personale
Emri i plotëNikolai Aleksandrovich Arefyev
Data e lindjes19 dhjetor 1979
Data e vdekjes27 prill 2017
Gjatësia1,71 cm
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998FC Torpedo Moska2(0)
1997–2000→ Torpedo-2 (huazim)99(10)
2000–2001FC Lokomotiv35(0)
2002KAMAZ16(4)
2015Odintsovo
2016VDV-SportKlub
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nikolai Aleksandrovich Arefyev (Rusisht: Николай Александрович Арефьев; 19 dhjetor 1979 – 27 prill 2017)[1] ishte futbollistë rusë i cili ka luajtur si mbrojtës.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Запись (Rusisht)