Niteroi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Niteroi esht nji qytet Ne Brazil.Ndodhet ne shtetin e Rio de Janeiro ,ka 479'384 banor.Niteroi esht qyteti ku jetohet me mire ne Brazil.Qyteti esht ndare ne 48 distrikte qe jan grupuar ne 5 rajone.Ne Niteroi ndodhet Sheshi i Republikes qe esht realizuar ne vitin 1913 dhe mbaroj ne vitin 1935.