Niteroi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Niteroi
Qytet
Vendndodhja
Niteroi is located in Brazili
Niteroi
Niteroi

Koordinatat: 22°53′45″J 43°07′19″P / 22.89583°J 43.12194°P / -22.89583; -43.12194

Administrimi
Shteti Flamuri Brazili
Kryetari i Bashkisë Rodrigo Neves Barreto
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+3
Verore UTC+2
Prefiksi +55 21
Koordinatat 22° 53′ 45″ Jug

43° 07′ 19″ Perëndim

Faqja Zyrtare niteroi.rj.gov.br/Niteroi esht nji qytet Ne Brazil.Ndodhet ne shtetin e Rio de Janeiro ,ka 479'384 banor.Niteroi esht qyteti ku jetohet me mire ne Brazil.Qyteti esht ndare ne 48 distrikte qe jan grupuar ne 5 rajone.

Ne Niteroi ndodhet Sheshi i Republikes qe esht realizuar ne vitin 1913 dhe mbaroj ne vitin 1935.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]