Njokastra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Njokastër
Αγγελόκαστρον
Fshat
Vendndodhja
Njokastër is located in Greqia
Njokastër
Njokastër
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Solige
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 806 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 44′ 39″ Veri

23° 0′ 23″ Lindje

Njokastër[1] (greqisht: Αγγελόκαστρον/Angelókastron) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 36.