Nojorid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Nojorid
Komunë
Vendndodhja
Nojorid (Rumania)
Nojorid
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 125.57 [1] km2
Kodi Postal 417345
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Apateu, Chişirid, Leş, Livada Bihor, Nojorid, Păuşa, Şauaieu
Demografia
Popullsia 4532 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Nojorid është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4532 banorësh dhe sipërfaqe 125.57 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Apateu, Chişirid, Leş, Livada Bihor, Nojorid, Păuşa, Şauaieu.

Referenca

  1. ^ Invalid language code.Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Invalid language code. Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)