Nojorid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nojorid
Komunë
Vendndodhja
Nojorid is located in Rumania
Nojorid
Nojorid

Koordinatat: 47°0′V 21°53′L / 47.000°V 21.883°L / 47.000; 21.883

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 125.57 [1] km2
Popullsia 4532 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417345
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Apateu, Chişirid, Leş, Livada Bihor, Nojorid, Păuşa, Şauaieu
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Nojorid është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 4532 banorësh dhe sipërfaqe 125.57 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Apateu, Chişirid, Leş, Livada Bihor, Nojorid, Păuşa, Şauaieu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)