Nokia LUMIA 1020

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nokia Lumia 1020 front.jpg

Me 41 MegaPixel është qartazi prodhuar me qëllim kryesor fotografinë. Gjithsesi, një problem që është vënë re jane aplikacionet e shumta për fotografinë, të cilat u konsideruar jo të lehta në përdorim. Modeli në fjalë është shumë i ngjashëm në formë dhe design me Nokia Lumia 920 dhe 928, por për shkak të kameras, është pakëz më i trashë. Sistemi i Operimit është sistemi me të cilin kompania finlandeze ka bashkëpunuar prej shumë vitesh, Windows Phone 8. Pa harruar dhe lentet Carl Zeis të cilat janë 6 në total dhe arrijnë cilësinë e rezolucionit 1020. Me një procesor 1.5 GHz, me 2 GB RAM dhe me 32 GB memorie të brendshme modeli në fjalë ka qenë i konsideruar si një nga më cilësorët.

Specifikimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekrani: 4.5’ Inch, AMOLED HD plus një rezolucion 1,280x768-pixel
CPU - 1.5 GHz Snapdragon Dual Core
Ram – 2 GB
Memorie te brendshme - 32 GB
OS-WINDOWS PHONE 8
Camera: 41 Megapixel
Video full HD 1080p

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]