Nora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nora
Qytet
noform
Stacioni i trenit në Nora
Vendndodhja
Nora is located in Suedia
Nora
Nora
Vendndodhja e Norës në Suedi

Koordinatat: 59°31′V 15°02′L / 59.517°V 15.033°L / 59.517; 15.033

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västmanland
Qarku Örebro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.45 km2
Popullsia 6,526 banorë
Dendësia 1,012 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Nora është qytet në Örebro, Suedi me 6,526 banorë sipas vitit 2010.