Northlane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Northlane
Adrian Fitipaldes Northlane.JPG
Northlane en Never Say Die! Tour (2013).
Informacione
PrejardhjaSydney, New South Wales, Australia
ZhanriProgressive metal, metalcore, mathcore, djent
LabelUNFD
Vite aktiv2009 - sot
Anëtarët
Adrian Fitipaldes
John Deily
Josh Smith
Alex Milovic
Nic Pettersen
Webfaqja
Northlane (Facebook)

Northlane është një grup muzikor nga SydneyNew South WalesAustralia. Deri tani, grupi publikoi dytë albume dhe një EP të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Adrian Fitipaldes (Këngëtar), John Deily (Kitara), Josh Smith (Kitara), Alex Milovic (E-Bas) dhe Nic Pettersen (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU UK
2010 The Hollow Existence no label n.A.
2011 Discoveries UNFD n.A.
2013 Singularity 3 n.A.
2015 Node n.A.
2017 Mesmer n.A.
2019 Alien n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: AU