Nova Gorica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Postcard of Nova Gorica 1960.jpg

Nova Gorica ( italisht: [Nuova Gorizia] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) , gjermanisht: [Neu-Görz] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) ) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet në Slloveni e ku ndodhet edhe selia e rajonit të Gorishka .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]