Nova Gorica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Postcard of Nova Gorica 1960.jpg

Nova Gorica ( italisht: Nuova Gorizia , gjermanisht: Neu-Görz ) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet në Slloveni e ku ndodhet edhe selia e rajonit të Gorishka .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]