Novo Mesto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Novo mesto - letalski posnetek.jpg

Novo Mesto ( sllovenisht: [Novo mesto] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) , gjermanisht: [Neustädtel ili Rudolfswerth] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) ) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni e ku ndodhet edhe selia e rajonit të Sllovenisë Juglindore .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]