Novo Mesto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novo mesto - letalski posnetek.jpg

Novo Mesto ( sllovenisht: Novo mesto , gjermanisht: Neustädtel ili Rudolfswerth ) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni e ku ndodhet edhe selia e rajonit të Sllovenisë Juglindore .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]