Novosella (Debërcë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novosella (Debërcë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Novosella (Debërcë) is located in Maqedonia e Veriut
Novosella (Debërcë)
Novosella (Debërcë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcës
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 759 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6340
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 18′ 35″ Veri

20° 48′ 21″ Lindje

Popullsia 68 banorë (2002)