Nuşeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nuşeni
Komunë
Vendndodhja
Nuşeni is located in Rumania
Nuşeni
Nuşeni

Koordinatat: 47°6′V 24°12′L / 47.100°V 24.200°L / 47.100; 24.200

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 92.04 [1] km2
Popullsia 3111 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427200
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Beudiu, Dumbrava, Feleac, Malin, Nuşeni, Rusu de Sus, Viţa
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Nuşeni është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3111 banorësh dhe sipërfaqe 92.04 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Beudiu, Dumbrava, Feleac, Malin, Nuşeni, Rusu de Sus, Viţa.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)