Nuredin Bakiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nuredin Bakiu
Të dhënat personale
Data e lindjes19 janar 1982
Vendi i lindjesFlag of North Macedonia.svg Shkup, Maqedoni
Gjatësia1,93 m (6 ft 4 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualRåslätts SK
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998-2005Nybro IF
2006–2009IFK Norrköping77(0)
2010-2012Jönköpings Södra IF10(0)
2012-Råslätts SK
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nuredin Bakiu (lindi më 19 janar 1982) është futbollistë suedezë i cili luan për Råslätts SK. Nuredin ose Nurre, siç quhet ai, ka shtetësi të dyfishtë, si për Maqedoninë dhe Suedinë.