Oñati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oñati
Komunë
noform
The former University of Oñati.
Flamuri_figura
Vendndodhja
Oñati is located in Spanjë
Oñati
Oñati

Koordinatat: 43°2′V 2°25′P / 43.033°V 2.417°P / 43.033; -2.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Debagoiena
Kryetari i Bashkisë Mikel Biain Berraondo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 107.31 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 10896 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Oñatiarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20560/20567/20568/20569
Faqja Zyrtare www.oinati.org


Oñati është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Debagoiena, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Oñati ka 10896 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 107.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]