Oşorhei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oşorhei
Komunë
Vendndodhja
Oşorhei is located in Rumania
Oşorhei
Oşorhei

Koordinatat: 47°3′V 22°1′L / 47.050°V 22.017°L / 47.050; 22.017

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.92 [1] km2
Popullsia 6151 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417360
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Alparea, Cheriu, Felcheriu, Fughiu, Oşorhei
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Oşorhei është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 6151 banorësh dhe sipërfaqe 64.92 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Alparea, Cheriu, Felcheriu, Fughiu, Oşorhei.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)