Odhise Paskali, themelues i skulpturës shqiptare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Odhise Paskali, themelues i skulpturës shqiptare.JPG

Odhise Paskali, themelues i skulpturës shqiptare Gjinia: Kritikë arti. Autori: Leonardo Voci. Shtëpia botuese: Universiteti Kristal. Viti i botimit 2012. Faqet e librit 178. ISBN 978-9928-4111-0-5

Komente nga Odhise Paskali

Arti i madh e ka jetën e gjatë, matet me shekuj e mijëvjeçarë.

Mund të ketë mjeshtëri pa art, por s'ka art pa mjeshtëri.

Artin e krijon botëkuptimi i shoqërisë dhe talenti i individit.

Linda, jetova dhe do vdes i varfër.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]