Olcea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Olcea
Komunë
Vendndodhja
Olcea is located in Rumania
Olcea
Olcea

Koordinatat: 46°41′V 21°59′L / 46.683°V 21.983°L / 46.683; 21.983

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 86.09 [1] km2
Popullsia 2889 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417355
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Călacea, Hodişel, Olcea, Ucuriş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Olcea është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2889 banorësh dhe sipërfaqe 86.09 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Călacea, Hodişel, Olcea, Ucuriş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)