Omëletë e thjeshtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Në pjatë rrihen vezët me pak kripë e qumësht dhe skuqen në tigan me yndyrë (gjalpë) të nxehtë. Hapet masa në fundin e tiganit, piqet dhe mblidhet në formë roleje, duke e vendosur në pjatë me palosje poshtë.

Për 1 person :

  • vezë : 2 kokrra,
  • qumësht : 2 lugë gjelle,
  • lyrë : 2 lugë gjelle ose gjalpë të freskët : 1 lugë gjelle,
  • pak kripë.