Jump to content

Omi Minami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Omi Minami (南 央美 Minami Omi) ka lindur më 13 korrik 1968 dhe është një seiyū (dubluese japoneze). Puna e saj është në fushën e filmave anime dhe lojrave kompiuterike.

Puna e saj si dubluese

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si dubluese filmash anime

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 • Euphemia (Code Geass - Lelouch of the Rebellion)
 • Ruri Hoshino (Martian Successor Nadesico)
 • Hyatt (Excel Saga)
 • Akiru Yuuki (Fancy Lala)
 • Cyberdoll Kei (Hand Maid May)
 • Miko Mido in (La Blue Girl)
 • Mika Suzuki (Sensei no Ojikan)
 • Pat Campbell (Infinite Ryvius)
 • Shii Aasu (Puni Puni Poemy)
 • Lucim (Mahoujin Guru Guru)
 • Alex (Totally Spies)
 • Akira (CLAMP School Detectives)
 • Miho Umeda (I My Me! Strawberry Eggs!)
 • Megumi Hanajima (Fruits Basket)
 • Doorknobder (S - 109) and Nanako (SuperS - 152) (Sailor Moon)
 • Hel (Mythical Detective Loki Ragnarok)
 • Saloma (Seritë e Rockman.EXE)
 • Dvergr (Kiddy Grade)
 • Dino Sparks (Legendz)
 • Kotarou Mochizuki (Black Blood Brothers)

Si dubluese lojrash

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 • Mag Launcher (Evolution 2 (Japonisht))
 • Tamami Konno (Tokimeki Memorial Girl's Side)
 • Xiaomou (Namco x Capcom)
 • Monika Allenford (Growlanser III: The Dual Darkness)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]