Onarga, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Onarga, Illinois
fshat
Vendndodhja
Onarga, Illinois is located in SHBA
Onarga, Illinois
Onarga, Illinois

Koordinatat: 40°42′54″V 88°0′22″P / 40.71500°V 88.00611°P / 40.71500; -88.00611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 204 m (m.n.d.)
Popullsia 1350 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1854
Kodi Postal 60955
Prefiksi 815
Koordinatat 40° 42′ 54″ Veri

88° 0′ 22″ Perëndim

Onarga, Illinois është një fshat në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Onarga, Illinois jetojnë 1350 banorë (2009). Fshati ka një sipërfaqe prej (1.33 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 204 m (669 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Onarga, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale