Ondarroa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ondarroa
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Ondarroa is located in Spanjë
Ondarroa
Ondarroa

Koordinatat: 43°19′19″V 2°25′10″P / 43.32194°V 2.41944°P / 43.32194; -2.41944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Lea-Artibai
Kryetari i Bashkisë Argia Ituarte
Partia EH Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.6 km2
Popullsia 8856 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ondarrutarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48700
Koordinatat 43° 19′ 19″ Veri

2° 25′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ondarroa.net


Ondarroa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lea-Artibai, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Ondarroa ka 8856 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]