Ormož

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ormož ( gjermanisht: Friedau ) është një vendbanim, qendër komune dhe një qytet zyrtar në Slloveni, në rajonin e Podravskës .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]