Ortuella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ortuella
Komunë
noform
View from Serantes
Stema_figura
Vendndodhja
Ortuella is located in Spanjë
Ortuella
Ortuella

Koordinatat: 43°18′37″V 3°3′25″P / 43.31028°V 3.05694°P / 43.31028; -3.05694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Kryetari i Bashkisë Oskar Martínez Zamora
Partia EAJ-PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.65 km2
Lartësia 66 m (m.n.d.)
Popullsia 8520 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1901
Vendasit ortuellatarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48530
Koordinatat 43° 18′ 37″ Veri

3° 3′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ortuella.biz


Ortuella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Ortuella ka 8520 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]