Osasco

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osasco
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Brazili
Kryetari i Bashkisë Emídio Pereira de Sousa
Partia PT
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64,935 km2
Popullsia 718.646 banorë (2009)
Dendësia 11.069.71 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 06000-000
Prefiksi (+55) 11
Faqja Zyrtare Osasco

Osasco është Qyteti i Shtetit São Paulo (SP)Brazil.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]