Osuna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Osuna
Komunë
noform
University of Osuna.
Stema_figura
Vendndodhja
Osuna is located in Spanjë
Osuna
Osuna

Koordinatat: 37°14′V 5°6′P / 37.233°V 5.100°P / 37.233; -5.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku
Kryetari i Bashkisë Rosario Andújar Torrejón
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 592.49 km2
Lartësia 328 m (m.n.d.)
Popullsia 17851 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ursaonenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41640
Faqja Zyrtare www.ayto-osuna.es


Osuna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Seville, në Andalusia. Osuna ka 17851 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 592.49 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]