Overlord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Overlord është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Hekuran Sahiti, i njohur si Overlord, ka filluar te merret me muzik qysh si i ri. Tash ka edhe familjen e madhe "The Cannibalz" ku ka shum suksese me kongt e tij edhe me Video Clipet n`bashkpunim me familjen The Cannibalz. Ai eshte edhe producenti i grupit The Cannibalz dhe kenget i kompozon vete, eshte textshkrus, MC, etj. The Cannibalz regjistrimin e muzikave e bojn n`Studion e tyne "Ca1bal Records" ose "Ca1bal Records".

Më datë 25 Shtator 2008, Rascom publikojnë videoklipin "Bounce", në bashkëpunim me Overlord. Me këtë këngë, Rascom marrin pjesë në Zhurma Show 2008 në vitin 2008.

Më datë 20 Shkurt 2010, Rascom publikon videoklipin "Ngom N'beat", në bashkëpunim me Overlord. Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 8 Korrik 2012, Diagnose publikon videoklipin "Révolutionnaire", në bashkëpunim me Overlord.

Më datë 2 Prill 2013, Bitonia publikojnë videoklipin "Maturant Jemi", në bashkëpunim me Ernim Ibrahimi & Overlord. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 3 Korrik 2013, Diagnose publikojnë videoklipin "Original", në bashkëpunim me Niil-B & Overlord.

Më datë 13 Shtator 2013, D.U.D.A. publikojnë videoklipin "Gangland City", në bashkëpunim me Niil-B, Ibi, Zeeroman & Overlord. Teksti u shkrua nga D.U.D.A., Niil-B. Për orkestrimin u kujdes Overlord. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 20 Mars 2014, Overlord publikon videoklipin "Veshu Zi", në bashkëpunim me Overdose.

Më datë 21 Maj 2014, Noizy publikojnë videoklipin "Zemer", në bashkëpunim me Niil-B & Overlord.

Më datë 31 Maj 2014, Ardita Haliti publikon videoklipin "Mu Afro", në bashkëpunim me Overlord. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 14 Gusht 2014, Noli Pajaziti publikojnë videoklipin "Ma Ngat", në bashkëpunim me Niil-B & Overlord.

Më datë 18 Korrik 2015, D.U.D.A. publikojnë videoklipin "S'je Normal", në bashkëpunim me Niil-B & Overlord.

Më datë 22 Gusht 2015, D.U.D.A. publikon videoklipin "Me Neve", në bashkëpunim me Overlord.

Më datë 16 Tetor 2015, Naser Beqiri publikon videoklipin "Per Ty", në bashkëpunim me Overlord.

Më datë 13 Nëntor 2015, Gee Fej publikon videoklipin "Me Ty", në bashkëpunim me Overlord.

Më datë 27 Dhjetor 2016, D.U.D.A. publikojnë videoklipin "Tipa T'ron", në bashkëpunim me Overlord & Kola.

Më datë 20 Shkurt 2017, Double G publikojnë videoklipin "Ghetto", në bashkëpunim me D.U.D.A, Xhino, Overlord & B-Genius. Për orkestrimin u kujdes Alandy. Videoklipi u prodhua nga Max Production.