Përdoruesi:Bifidusboni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Rezart Veleshnja ka lindur në Berat në 22 mars 1986. Trasferohet në Tiranë ne moshë te vogel.Pasi mbaron studimet e larta në akademinë e arteve,në vitin 2008 debuton në portokalli me rolin e 'sekserit'. Rezi ka lozur dhe role të tjera si 'profesori', 'Betim sperdhima' etj.