Përdoruesi:Cethegus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wikipedia:Babel
de Dieser Benutzer spricht Deutsch als Muttersprache.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
fr-1 Cette personne peut contribuer avec un niveau élémentaire de français.
la-1 Hic usor simplice latinitate contribuere potest.
sq-0 Ky përdorues nuk kupton shqip (ose kupton me vështirësi).

Account since 13.10.2012

Test Bensheimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Wappen Bensheim.svg
Qytet
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Gjermania
Qarku Hessen
Kryetari i Bashkisë Thorsten Herrmann (CDU)
Partia CDU, Grüne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.83 km2
Popullsia 39.805 (31. Dez. 2011) banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 64625
Prefiksi 06251

Bensheimi (gjerm. Bensheim) është një qytet në jugperëndim të Gjermanisë. Ai është qyteti më i madh i landit të Hesenit. Me mbi 40.000 banorë.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bensheim Panorama 01.jpg

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

{{Gjeo-cung}}

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]