Jump to content

Përdoruesi:Fieri1993/Maçoku Loki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë


macoku im i dashur ty te adhuroj

oo dhe pran te ndjej

se te dua un pa kushte te pranoj

dhe pa gjume naten ty do te lej

syt e tu jeshil me terheqin shum

me nje macok i krahasoj

o sa me pelqen pran meje ti kem

dhe filloj te enderoj

me ate shikim ti me roberon

se po me cmend se kupton

nuk e di cme ndodh

sa here ti shikon

ndjenjat dot si kontrolloj

Pergjegjesite e tij

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1] ti nuk e kupton ti nuk e beson

sa te dua macoku im

nga larg ti me shikon [2] fjalen mace e shqipton

trupi im me dritheron

me ate shikim ti me roberon

se po me cmend se kupton

nuk e di cme ndodh

sa here ti shikon

ndjenjat dot si kontrolloj

  1. ^ https://www.teksteshqip.com/anila-mimani/lyric-1847725.php. {{cite web}}: Mungon ose është bosh |title= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ https://en.wikipedia.org/wiki/Electricity#cite_note-Van_Riper_71-82. {{cite web}}: Mungon ose është bosh |title= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  • Naidu, M.S.; Kamataru, V. (1982), High Voltage Engineering, Tata McGraw-Hill, ISBN 0-07-451786-4
  • Nahvi, Mahmood; Joseph, Edminister (1965), Electric Circuits, McGraw-Hill, ISBN 978-0-07-142241-3
  • Hammond, Percy (1981), "Electromagnetism for Engineers", Nature, Pergamon, 168 (4262): 4, Bibcode:1951Natur.168....4G, doi:10.1038/168004b0, ISBN 0-08-022104-1
  • Morely, A.; Hughes, E. (1994), Principles of Electricity (5th ed.), Longman, ISBN 0-582-22874-3