Përdoruesi:Vannucci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Wikipedia:Babel
sq Gjuha amtare e këtij përdoruesi është shqipja.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
sv-4 Den här användaren talar svenska på samma nivå som en infödd .

Unë jëtoj në Suedi dhe jam më prejardhje shqiptar, lindur në Mitrovicë, Kosovë. Jam interesuar për literaturë profesionale, sidomos mbi tema shqiptare dhe jam shkrimtari kryesor e artikuj mbi Shqipërinë në Wikipedia suedeze (afërsisht njëmijë artikuj). Kam arsye më jap më shumë kontribut mbi tema suedeze në Wikipedia shqip sipas fuqi tim.

Kontribute[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]