Përdoruesi:Wmmak/Corien Oranje

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Corien Oranje (sq. Korin Oranjë, Delft, 1963) është një shkrimtare holandeze për fëmijë. Më se 60 libra janë të shkruar nga ajo dhe disa libra janë të përkthyer në gjuha të tjera, si anglisht dhe indonezisht, por nuk ende ka libra në shqip.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Corien Oranje studiova teologjinëTheologische Universiteit Kampen dhe u martua me një pastor. Kanë katër djem. Banohen në 2003 në Xhakarta, ku punoi si pastor në burg, dhe banohen prej 2010 në Holandë, në fshat Haren.

Lidhje të jashme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]