Përdoruesi diskutim:NightElf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin NightElf. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kujdes me nyje (linke; fjalë të shkruara në "[[ ]]") ato zhvendosen përnryshe humben lidhjet me fletat ekzistuese.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 28 22:56 (UTC)

Përshëndetje, NightElf!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

NightElf, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.Kutiza e shteteve[Redakto nëpërmjet kodit]

NightElf ke kujdese se janë në zbatim tre lloje të kutizave. Kutiza për ShBA përbëhet nga disa stapa. Të lute ke kujdes se jamduke punuar për të gjitha shtetet.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 28 23:14 (UTC)

Kutiza aktuale[Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Shtete Emblema Stampa:Shtete Emblema hollësisht Stampa:Shtete Emri origj. Stampa:Shtete Flamuri Stampa:Shtete Flamuri hollësisht Stampa:Shtete Funksioni Stampa:Shtete Gjuha Stampa:Shtete Harta Stampa:Shtete Hymni Stampa:Shtete Interneti Stampa:Shtete Kryeqyteti Stampa:Shtete Monedha Stampa:Shtete Moto Stampa:Shtete OKB Stampa:Shtete Pavarësia Stampa:Shtete Popullsia Stampa:Shtete Qeverisja Stampa:Shtete Shënim Stampa:Shtete Siperfaqja Stampa:Shtete Sistemi Stampa:Shtete Tabela Fillimi Stampa:Shtete Tabela Fund Stampa:Shtete Telefoni Stampa:Shtete Zonakohore

Banka e Shqipërise dhe Banka e Shqipërisë[Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko : Banka e Shqipërise dhe Banka e Shqipërisë nëse ke mundësi bashkoi në një.--Teki 2006 Janar 7 01:52 (UTC)

Kodi i Monedhes[Redakto nëpërmjet kodit]

Po është lehtë, por pasi që shumicën e tyre nuk e kemi ma mirë është mes me paraqitë. Po ti ato kode që i ke i shkruanë pas emrit të monedhës d.m.th ...Monedha..| Leku | LEK apo si është kodi unë nuk e di. Në bazë të punes deri qitashti nuk komë mujtë me kuptu është vetem një kodë apo ka disa lloje. Ma merr mendja se duhet me konë vetem një por disa shënime në wikipedia tjera më kanë hutu. Kujdes se sa kam mund të vërej shenja e barazimit "=" intepretohet keqë nga shfletuesit në këtë rastë kam përdorur shenjen "/" pasi që "|" merret si ndarse në mes parametrave. Të lutem nëse nuk pritonë nënshkruaje apo shkruaj diçka pas porosisë.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 16 00:32 (UTC)

Figurat[Redakto nëpërmjet kodit]

NightElf shiko se e ke shumë më lehtë të vendosësh lidhjen me projektin simotër COMMONS aty janë pothuaj se gjithçka duhet për figura dhe çdo aktualizim që bëhet aty bëhet edhe këtu automatikisht. Mendojë se nuk ka nevojë të i bartim ne ato figura (unë i kamë bartur në fillim prej pa dijenisë) pasi që duhet të ju japim edhe përshkrimin për licencim. Kur e kam kuptuar se si shkonë puna i kam vendosur stampat:

  • për kategori commonskat|emri në commons(zakonisht anglisht)|emri në shqip dhe stapn
  • për artikuj commonsart | |

Këto po më duket se pasi që jetë kompletuar pak ashumë projekti duhet të zhvendosen por njëher na ndihmojin si burim i të dhënave sikurse janë edhe lidhjet me projekte tjera për të cilat kam menduar se dikush e ka më lehtë të merr nga aty informata.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 16 00:49 (UTC)

Për me "lehtësu" për redaktorë kalimtarë e kamë ndarë kutizën. Shiko Bullgaria dhe Stampa:KutiaBullgaria Stampa:KUTIABullgaria dhe më trego është më lehtë apo më e komplikuar puna me fleta.--Hipi Zhdripi 2006 Janar 16 07:24 (UTC)

Foto pa lisence[Redakto nëpërmjet kodit]

U gris figura me emrin: Boa.jpg, Hoxha.jpg, Vlora naten.jpg[Redakto nëpërmjet kodit]

User-trash.png

I nderuar përdorues, duke marrë parasyshë që figura e ngarkuar nga ju ishe e pa licensuar dhe duke marrë parasyshë që ju nuk keni përfillur paralajmërimin tonë 5 ditorë ne kemi grisur figurën. Për çdo vërejtje ose pa rregullsi diskutoni këtu.