Përnalia (Karbincë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Përnalia (Karbincë)
Прналија
Fshat
noform
Vendndodhja
Përnalia (Karbincë) is located in Maqedonia e Veriut
Përnalia (Karbincë)
Përnalia (Karbincë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Karbincë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 923 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2207
Prefiksi (+389) 032
Targa ST
Koordinatat 41° 45′ 17″ Veri

22° 23′ 29″ Lindje

Popullsia 197 banorë (2002)