Pajala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pajala
Qytet
noform
Pamja e një kishe në Pajala
Vendndodhja
Pajala is located in Suedia
Pajala
Pajala
Vendndodhja e Kisa në Suedi

Koordinatat: 57°59′V 15°37′L / 57.983°V 15.617°L / 57.983; 15.617

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Norrbotten
Komuna Pajala
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.78 km2
Popullsia 1,958 banorë
Dendësia 518 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Pajala është qytet në Suedi me 1,958 banorë më 2010.