Pali Miska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Pali Miska është një ish-politikan shqiptarë nga Partia e Punës e Shqipërisë (PPSH). Anëtar i Byrosë Politike të PPSH, Kryetar i Kuvendit Popullor, zëvendëskryeministër, minister, si dhe sekretar i parë në disa komitete të PPSH-së në rrethe.Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.