Palmdale, California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Palmdale, California
City of Palmdale
qytet
Popullsia
 • Gjithsej165.761
Faqja zyrtarewww.cityofpalmdaleca.gov.com

Palmdale, California është një qytet në Los Angeles County, California.[1]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Palmdale, California – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale