Pantallona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Një burrë i veshur me pantallona

Pantallonat janë një sipërme zakonisht për burra, që mbulon trupin nga mesi e poshtë dhe që ndahet në dy pjesë për secilën këmbë.