Parku industrial

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Parku industrial - nënkupton hapësirën e veçuar gjeografikisht nga ana e qeverisë, që do të shërbente si lokacion ku një numër i ndërmarrjeve do të themelonin objekte industriale.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR MBËSHTETJEN E NDËRMARRJEVE TË VOGLA DHE TË MESME Në amëzën assembly-kosova.org[lidhje e vdekur]