Partia e Prosperitetit Demokratik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Partia Prosperitetit Demokratik PPD është parti politike shqiptare e krijuar nga shtetas shqiptarë me origjinë nga krahina e Gollobordës, Gorës dhe Prespës, me numër vendimi 42/1 në datën 15.10.1991 me kryetar biznesmenin Z. Yzeir Fetahu.


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

  1. ^ Eastern Europe and the Commonwealth of Independent States 1991. A political and Economic Survey. Regional Surveys of the World. Europa Publication Limited 1998

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]