Jump to content

Pasaporta e Italisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pasaporta e Italisë.

Pasaporta e Italisë është dokument udhëtimi për jashtë kufinjve te Italisë dhe u jepet shtetasve italiane për të udhëtuar dhe provuar shtetësinë italiane kur ndodhen jashtë shtetit. Kjo pasaportë që nga viti 2006 lëshohet në formatin biometrik dhe ka vlefshmëri 10 vjeçare. Mbajtësit e pasaportës italiane kanë të drejtë për të aplikuar për udhëtim drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës pa viza.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]