Paterna del Campo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Paterna del Campo
Komunë
Stema_figuraFlag of Paterna del Campo Spain.svg
Vendndodhja
Paterna del Campo is located in Spanjë
Paterna del Campo
Paterna del Campo

Koordinatat: 37°25′V 6°24′P / 37.417°V 6.400°P / 37.417; -6.400

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Huelva
Qarku Condado
Kryetari i Bashkisë Emilio Vergara Camacho
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 132 km2
Lartësia 186 m (m.n.d.)
Popullsia 3764 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Paternino
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21880
Faqja Zyrtare www.paternadelcampo.es


Paterna del Campo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Condado, të provincës Huelva, në Andalusia. Paterna del Campo ka 3764 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 132 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]